کلینیک های تخصصی دکتر فووت

سولات رایج

سوالات رایج

  1. کفش سالم چیست؟
  2. کی ما به کفی نیاز خواهیم داشت؟
  3. صافی کف پا عارضه هم دارد؟
  4. درد صبحگاهی در کف پا چه فرقی با درد شبانه دارد؟

 

5-شما چه کاری می توانید برای درد پاشنه تان انجام دهید؟

اولین قدم مراقبت از پاهاست. پا بیشتر از سایر قسمت های بدن کار می کند. آن ها شما را هر کجا که دوست داشته باشید می برند. در حقیقت شما در طول زندگی, سه برابر دور کره زمین راه می روید. شما یه طور متوشط 15000 قدم در روز بر می دارید و بیش از 75000 مایل در طول زندگی راهپیمایی می کنید. مراقبت دقیق از پاها مهم ترین و اولین قدم برای پیشگیری از درد پاشنه هاست.

در زیر به برخی اقدامات جهت مراقبت و سالم نگهداشتن پاها اشاره شده است:

  • اولین قدم: هرگز از درد پاشنه غافل نشوید. پای سالم هرگز پوست غیر عادی و درد دایم ندارد. اگر درد پایتان سریع برطرف نشد به یک متخصص مراجعه کنید. هر چه سزیع تر مراجع کنید, درمانتان نیز سریع تر و موثرتر خواهد بود.
  • اطمینان داشته باشید کفشتان از هر حیث مناسب است
  • هرگز پای برهنه راه نروید.
  • عضلات پشت ساق را ماساژ دهید.
  • برای مدت کوتاه می توانید از بروفن استفاده کنید.

سعی کنید بررسی روزانه پا برای شما به یک عادت تبدیل شود. زمان مناسب برای این کار, هنگام استحمام یا پی ازآن است. در صورتی که این کار به یک عادت تبدیل شود, شما متوجه کوچک ترین تغییر ایجاد شده در پاهایتان می شوید. اگر شکل ناخنتان تغییر یافته است باید به احتمال وجود عفونت قارچی شک کنید. برای اطمینان از نوع تغییر شکل پا باید به یک دکتر فوت مراجعه کنید.

در صورت ابتلا به دیابت باید پاهایتان را مکررا مورد ارزیابی قرار دهید. در این مورد بهتر است از شخص دیگری بخواهید این کار را برایتان انجان دهد زیرا ممکن است متوجه برخی تغییرات نشوید یا نتوانید آن ها را بدرستی ببینید. تشخیص و درمان زودهنگام از ایجاد عوارض جدی بعدی جلوگیری می کند.

خود درمانی در بسیاری از موارد نتیجه معکوس دارد لذا حتما به یک متخصص مراجعه کنید. اگر دیابتی هستید جهت دریافت مشاوره در مورد نحوه مراقبت از پاها و نیز تجویز کفش و کفی مناسب می توانید به یک دکتر فوت مراجعه کنید.  

 

6-چه موقع باید به یک دکتر فوت مراجعه کرد؟

بیمار پس از مراجعه به پدیاتریست, از سوی وی برای ارزیابی بیشتر و تعیین دقیق شکل پا و عارضه دربرگیرنده پا به فزیوتراپیست متخصص پا ارجاع داده می شود. هر فرد در هر سنی می تواند به دکتر فوت مراجعه کند. برای درمان بیشتر مشکلات ذکر شده در قسمت های قبل و نیز جهت تجویز کفش و کفی مناسب باید به دکتر فوت متخصص مراجعه کنید.

در صورت بروز اختلالات خونرسانی در پاها مانند دیابت, می توانید جهت دریافت مشاوره و دریافت برنامه ورزشی و نیز تجویز کفش متناسب با اختلال موجود به دکتر فوت مراجعه کنیدچرا که در صورت عدم پیگیری مناسب با مشکالات عدیده و جدی مواجه خواهید شد.

مراجعه به دکتر فوت برای ارزیابی پا و کفش و کفی از قبل تجویز شده در دوره های زمانی مناسب برای حفظ سلامت پا بسیار مهم است.

 

7-اگر دردتان شدید است چه باید کرد؟  

درد  به ما می گوید چیزی غلط است و بطور مناسب کار نمی کند. هر چه درد شدید تر باشد, مساله جدی تر است. اگر دردتان شدید است در اسرع به یک متخصص مراجعه کنید.

 

 

 

چاپپست الکترونیک

مشاوره و تماس با ما

تماس با ما

info@drfoot.ir


تلفن مشاوره و وقت دهی:

02143682

 

آدرس ما

کلینیک تخصصی پا

میدان ونک-خیابان ملاصدرا

ابتدای خیابان شیرازی شمالی-جنب بانک کشاورزی-مرکز درمانی نسخه

ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه :

8 صبح  الی 7عصر

مشاوره رایگان