کلینیک های تخصصی دکتر فووت

10 علت مهم درد پا

مهمترین علت درد پاشنه پا، خار پاشنه است. خار پاشنه در اثر رسوب کلسیم در محل اتصال باند پهن کف پا که از پاشنه تا انگشتان پا کشیده شده است، به پاشنه پا ایجاد می‌شود. تجمع کلسیم به خودی خود دردناک نیست و درد، ناشی از کشیدگی این باند پهن یا همان فاسیاست. درد در خار پاشنه، به صورت دردی مبهم است.

1-    آرتروز زانو

آرتروز زانو از عوامل شایع ایجاد درد در افراد بالاتر از چهل سال است.آرتروزمفصل زانو، شایعترین بیماری تخریبی ازمیان مفاصل بدن است. خانم ها بیشتر از آقایان به این بیماری مبتلا می‌شوند. مهمترین مشخصه آرتروز، تخریب تدریجی غضروف مفصلی است. قسمت دو انتهای هر استخوان، از غضروف که بافتی است انعطاف پذیر ساخته شده‌است. با شروع بیماری آرتروز زانو، غضروف انتهای تحتانی استخوان ران و غضروف قسمت فوقانی استخوان درشت‌نی به تدریج دچار تغییرات تخریبی می‌شوند. به همین ترتیب درگیری و آسیب غضروف کشکک به آرتروز این ناحیه منجر می‌شود. بنابراین آرتروز مفصل زانو در دو ناحیه مفصلی، یکی بین استخوان ران و ساق و دیگری مفصل کشککی-رانی می‌تواند ایجاد شود. از مهمترین دلایل بروز آرتروز زانو می توان زمینه ژنتیکی، وزن زیاد و ضربات زانو را برشمرد.

 

ادامه مطلب

چاپپست الکترونیک

پای بیماران دیابتیک

کلینیک زخم دیابتی, درمان زخم, زخم پا, پای دیابتی, کلینیک سلامت پا, پاپزشک, دکتر فووت, پچ بیولوژیک

دیابت می تواند بسیاری از قسمت های مختلف بدن از جمله پاها و پاشنه ها را درگیر کند. طبق آمار موسسه دیابت آمریکا (ADA), حدودا 6/23 میلیون آمریکایی ( 8/7 کل جمعیت امریکا) به دیابت مبتلا هستند. البته لازم به ذکر است که میزان ابتلا به دیابت در کشورمان از این هم بدتر است و طبق آمار 8 درصد مردم ایران مبتلا به دیابت هستند که طبق برخی آمار غیر رسمی این درصد در برخی از استان های کشور به مرز 33 درصد رسیده است. فرد مبتلا به دیابت باید توجه خاصی نسبت به پاهایش مبذول دارد. یک مساله بسیار کوچک در افراد عادی، در فرد دیابتی یک معضل بسیار بزرگ است. طبق آمار موسسه دیابت آمریکا، 60 درصد از قطع عضوهایی که به دنبال تصادفات و آسیب های کاری ایجاد نشده اند، مربوط به دیابت است.

ادامه مطلب

چاپپست الکترونیک

عوارض ديروز، امروز، فرداي صافي كف پا در كودكان

کف پای صاف,کودکان پای صاف,کفش و كفي طبی,کف پای صاف یک عارضه ارثی است,مبتلایان به کف پای صاف,پاپزشک,دکتر فووت

اگه درمان نشه چی میشه؟

کودکان در سنین پس از تولد تا پیش دبستانی به دلایل مختلفی به ارتوپد ها و فیزیوتراپیست ها مراجعه می کنند که بیشترین علت مراجعه بررسي صافی کف پا است. والدین هنگام ایستادن فرزندان از مشاهده نبود قوس پا و اینکه پاشنه ها به سمت بیرون چرخیده اند احساس نگرانی می کنند. آن ها در شگفتند که چگونه فرزندشان روی چنین پاهایی راه می رود. اما مهم ترین نگرانی از بابت دردها و مشکلاتی است که در آینده توسط این ناهنجاری گریبان گیر فرزندشان خواهد شد. ذهن والدین همواره مشغول سوال هایی از این قبیل است:

ادامه مطلب

چاپپست الکترونیک

اثربخشي شاك‌ويو از چند نگاه

شاکویوتراپی,بیماری پا,توانبخشی,فیزیوتراپی,پاپزشک,دکتر فووت

به منظور بررسي اثربخشي شاك‌ويو در درمان يا تخفيف بيماري‌هايي مانند فاسيت پلانتار، تاندونيت آشيل و اپيكوندليت آرنج، خلاصه‌اي از چند پژوهش انجام گرفته بين سال‌هاي 2002 تا 2008 را انتخاب كرديم كه تقديم حضورتان مي‌شود.در يك پژوهش انجام گرفته در آلمان، 32 بيمار مبتلا به فاسيت پلانتار مورد بررسي قرار گرفتند. برخي از آنها با ESWT و برخي با placebo ESWT (منظور، استفاده از دستگاه shock wave بدون خروجي بوده است) تحت درمان قرار گرفتند. در گروهي كه با ESWT تحت درمان قرار گرفتند، در 88 درصد آنها درد كاملا فروكش كرده يا در شرايط خوب بودند. در گروهي كه با placebo ESWT تحت درمان قرار گرفته بودند؛ در صفر درصد از آنها درد كاملا فروكش كرده بود و  تنها در 33 درصد در شرايط خوب بودند.

 

ادامه مطلب

چاپپست الکترونیک

اصول درمان و مراقبت پیچ خودردگی مچ پا

بیماری های پا,مراقبت از پیچ خوردگی پا,پاپزشکی,دکترفووت,درمان مج پا

 استراحت، یخ، بانداژ، بالشت

 پیچ خوردگی مچ پا یکی از شایعترین مشکلات حاد مفاصل است که شاید بسیاری از ما آن را تجربه کرده باشیم. مشکلی که گاهی با درمان‌های عجیب و غریب و در بسیاری موارد با دستکاری‌های بی‌جا و خطرناک افراد غیر متخصص عارضه دار شده و بیشتر از آنچه باید، دردسرساز می‌شود. اصولا پیچ خوردگی مچ پا هرگونه آسیب در ساختار رباط‌های حمایت کننده مفصل مچ پاست. رباط‌ها عامل اتصال، ثبات، پایداری و استحکام استخوان‌ها در مفاصل هستند. وقتی مچ پا پیچ می‌خورد، اصولی را باید رعایت کرد که در این مقاله به بررسی آنها می‌پردازیم.

ادامه مطلب

چاپپست الکترونیک

مشاوره و تماس با ما

تماس با ما

info@drfoot.ir


تلفن مشاوره و وقت دهی:

02143682

 

آدرس ما

کلینیک تخصصی پا

میدان ونک-خیابان ملاصدرا

ابتدای خیابان شیرازی شمالی-جنب بانک کشاورزی-مرکز درمانی نسخه

ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه :

8 صبح  الی 7عصر

مشاوره رایگان