حساسیت های پاییزی

زمان فرا رسیدن فصل پاییز و با سرد شدن هوا برگ ها شروع به ریزش می کنند و باعث ایجاد حساسیت هایی همچون خارش گلو،آبریزش چشم و قرمزی آن ها می شود که در اثر عواملی چون گرده گیاهان ،برخی داروها،گرد و غبار هوا،پشم و پر حیوانات و نیش حشرات ایجاد شود.فصل پاییز فصلی حساس و سخت برای افرادی است که آلرژی (حساسیت) دارند و این موارد باعث می شود سیستم ایمنی بدن بیش از حد فعال شود و در بدن حساسیت ایجاد کنند.

-.png

نکات مراقبتی حساسیت های پاییزی:

1-از فعالیت درمواقعی که میزان گرده گیاهان در هوا  به ویژه صبح ها زیاد است خودداری کنید .

2-اگر باید پیاده روی کنید تا حد امکان بدن خود را در معرض هوا بپوشانید و در  هنگام راه رفتن بر روی چمنزار و انبوه برگ های ریخته شده از درختان به صورتتان ماسک بزنید، زیرا در این حالت، گرده گیاهان و اسپور قارچ ها در هوا زیادند.

3-اگر به گرد و غبار حساسیت دارید گرد و خاک وسایل را با دستمال مرطوب پاک کنید و کف اتاق ها را جارو بکشید.

4-در هنگام رانندگی تهویه ماشین را روشن کنید تا مانع از انتقال هوای بیرون به داخل ماشین شوید.

5-لباس های خیس آمادگی جذب گرده های هوا را دارند پس لباس هایتان را در فضای داخل خانه خشک کنید.

نشانه های آلرژی پاییزی:

  • خشکی پوست،اگزما،کهیر،خارش
  • آسم و خس خس ریه ها
  • درد معده،اسهال،خارش پشت گلو
  • عطسه،آبریزش چشم و بینی

چگونه آلرژی پاییزی را از کرونا تشخیص دهیم؟

علائمی که در بیماری کرونا بسیار شایع است و در حساسیت فصلی اصلا وجود ندارد دردهای بدنی و کاهش حس بویایی،تب ،سرفه و تنگی نفس است که تنگی نفس می تواند در حساسیت فصلی فقط شامل افرادی شود که بیماری های تنفسی مانند آسم داشته باشند ولی در حساسیت فصلی با آبریزش بینی،خارش چشم و بینی ،ترشحات حلق و بینی اشک ریزی همراه است.

مشاوره آنلاین
درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است.ما اینجا هستیم تا به شما در شناخت مشکلات و اختلالات اصلی ترین اندام حرکتی بدن به شما خدمات مشاوره کارشناسان مرکز پاپزشکی را ارائه دهیم.
noskheh.jpg
آدرس مرکز :<br> تهران،خیابان ملاصدرا<br>ابتدای شیرازی شمالی،<br>شماره 154
آدرس مرکز :
تهران،خیابان ملاصدرا
ابتدای شیرازی شمالی،
شماره 154
ساعات کاری مرکز :<br>  8 صبح تا 8 شب <br>
ساعات کاری مرکز :
8 صبح تا 8 شب

مشاوره با ما

درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است. در اطلاعات درمانی آگاهی های لازم پیرامون وضعیت فعلی و راه کار های درمان و پیشگیری از بروز مجدد رخداد پاتولوژیک به بیمار آموزش داده شده و خود اوست که نقش محوری را در اصلاح وضعیت خود ایفا می کند.

فروشگاه سلامت نسخه

فروشگاه محصولات سلامت نسخه ارائه دهنده انواع اورتز،پروتز، صندل، کفش و کفی طبی است و متناسب با انواع بیماری ها و اختلالات شناخته شده در پا و مشکلات اسکلتی- عضلانی مربوط به راستای قامت هر فرد شامل انواع کمربند ها، زانو بند و بریسهای طبی است که آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.