علائم کمبود ویتامین b12:

خواب رفتن پاها و دست ها، یبوست، کاهش اشتها و احساس ضعف و مشکلات گوارشی،کاهش بینایی ،التهاب در زبان و صافی سطح زبان،ضعف قوای ذهنی وافسردگی،تپش قلب،زردی پوست،احساس کردن سرما بیش از قبل

-b12.png

چه افرادی بیشتر در معرض کمبود ویتامین b12 قرار می گیرند؟

سالمندان:با افزایش سن بدن کم کم قدرت جذب ویتامین b12  را از دست می دهد.و دچار کمبود ویتامین b12  می شوند.
افرادی که گیاهخوار هستند :زیرا گیاهان فاقد ویتامین b12 هستند.
وافرادی که جراحی لاغری انجام داده اند و یا افرادی که مقدار زیادی نوشیدنی الکلی مصرف می کنند زیرا مصرف زیاد نوشیدنی الکلی مانع جذب ویتامین b12 می شود.
و از متداول ترین علت های آن بیماری مربوط به دستگاه گوارش چون گاستریت و کم خونی می باشد.

چگونه کمبود ویتامین b12 را جبران کنیم؟

جذب ویتامین b12 از طریق دستگاه گوارش و با مصرف گوشت های قرمز ، مرغ،غذاهای دریای ،تخم مرغ،جگر گوسفند،ماست های میوه ای،شیر که دارای ویتامین b12  صورت می گیرد.و پس از تجزیه ،این ویتامین در کبد ذخیره می شود و بدن به مدت 3 سال می تواند آن را جذب کند.و اگر شخصی گیاهخوار است می تواند زیر نظر پزشک از قرص های ویتامین b12  استفاده کند.

مصرف برخی از داروها مانع جذب ویتامین b12  می شود:

 داروهای آنتی بیوتیک

داروهای معده مانند سایمتیدین و فاموتیدین

داروی مت فوربین که برای افراد دیابتی است.

داروهایی مانند لنزوپرازول و امپرازول

مشاوره آنلاین
درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است.ما اینجا هستیم تا به شما در شناخت مشکلات و اختلالات اصلی ترین اندام حرکتی بدن به شما خدمات مشاوره کارشناسان مرکز پاپزشکی را ارائه دهیم.
noskheh.jpg
آدرس مرکز :<br> تهران،خیابان ملاصدرا<br>ابتدای شیرازی شمالی،<br>شماره 154
آدرس مرکز :
تهران،خیابان ملاصدرا
ابتدای شیرازی شمالی،
شماره 154
ساعات کاری مرکز :<br>  8 صبح تا 8 شب <br>
ساعات کاری مرکز :
8 صبح تا 8 شب

مشاوره با ما

درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است. در اطلاعات درمانی آگاهی های لازم پیرامون وضعیت فعلی و راه کار های درمان و پیشگیری از بروز مجدد رخداد پاتولوژیک به بیمار آموزش داده شده و خود اوست که نقش محوری را در اصلاح وضعیت خود ایفا می کند.

فروشگاه سلامت نسخه

فروشگاه محصولات سلامت نسخه ارائه دهنده انواع اورتز،پروتز، صندل، کفش و کفی طبی است و متناسب با انواع بیماری ها و اختلالات شناخته شده در پا و مشکلات اسکلتی- عضلانی مربوط به راستای قامت هر فرد شامل انواع کمربند ها، زانو بند و بریسهای طبی است که آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.