مراقبت های غیر جراحی

مراقبت های غیر جراحی,اختلالات پا,عکس رادیولوژی,ارزیابی درد پاشنه,خارپاشنه

نام دیگر این مراقبت ها, مراقبت های کانزرواتیو است؛ که برای درمان طیف وسیعی از اختلالات پا مورد استفاده قرار می گیرند و نتایج حاصل از آن ها بسیار امیدوار کننده است . در اولین ملاقات با بیمار, دکتر فوت به گرفتن شرح حال و بررسی های فیزیکی مفاصل ستون فقرات و مفاصل بالایی اندام تحتانی می پردازد و سپس به بررسی مچ پا و خود پا مبادرت می ورزد . ارزیابی عکس رادیولوژی برای ارزیابی درد پاشنه ، وجود یا عدم خار پاشنه و نیز بررسی احتمالی وجود شکستگی ها در نواحی پا لازم و ضروری است.

لازم به ذکر است دکتر فوت باید با دستگاه اولتراسوند نیز آشنا باشد تا به کمک آن بافت فاسیای کف پا را بررسی کند. با کمک تصویربرداری اولتراسوند می توان ضخامت رباط ها, پارگی رباط ها و التهاب بورساها را نیز بررسی کرد و به درمان فیزیوتراپی این عوارض پرداخت که معمولا در طی چند هفته و به طور کامل درمان می شوند. انچه من می خواهم مردم بدانند این است که هرگز نباید در زندگی درد پاشنه را عادی تلقی کرده و با آن کنار بیایند. فیزیوتراپی می تواند در این مورد به آن ها کمک کند.

خبر خوب آن است که درد پاشنه در بیش از 90 درصد مبتلایان خیلی سریع, آسان و بدون نیاز به عمل جراحی قابل درمان است . تزریق کورتیزون, داروهای مصرفی از راه دهان یا پوست, بریس و نواربندی (تیپینگ) پاشنه مثال هایی بارز از انواع درمان های غیرجراحی درد پاشنه می باشند. از دیگر درمان های غیرجراحی می توان به تمرینات کششی, استفاده از اسپیلنت های شبانه, ایجاد تغییرات اساسی در کفش, بی حرکتی و فیزیوتراپی اشاره کرد.

چاپپست الکترونیک

مشاوره و تماس با ما

تماس با ما

info@drfoot.ir


تلفن مشاوره و وقت دهی:

02143682

 

آدرس ما

کلینیک تخصصی پا

میدان ونک-خیابان ملاصدرا

ابتدای خیابان شیرازی شمالی-جنب بانک کشاورزی-مرکز درمانی نسخه

ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه :

8 صبح  الی 7عصر

مشاوره رایگان