علت درد پاشنه پا یا خارپاشنه

خارپاشنه پا

درد پاشنه پا معمولا به آرامی و ممکن است بدون وجود هیچ گونه صدمه یا آسیبی در ناحیه پاشنه بروز یابد.
حدود یک دهم افراد در طول زندگی خود این مشکل و عارضه را تجربه می کنند. این عارضه هنگامی ایجاد میشود که فاشیای کف پا ( که از پاشنه به سمت انگشتان امتداد دارد ) در محل اتصال با پاشنه دچار پارگی می شود. از آنجائیکه خون رسانی در این ناحیه بسیار کم است. احتمال درمان و التیام آن کم است. بنابراین در صورت بروز و عدم درمان به موقع این مشکل توسعه می یابد و شدت درد و پارگی بیشتر می شود و فرد احساس ناراحتی و درد در قسمت پاشنه به ویژه بعد از استراحت و اوایل صبح دارد.
kharpashne.png
راه ها و روش های درمان التهاب فاشیای کف پا یا درد پاشنه
  •  استراحت
  • کمپرس سرما: سرما باعث کاهش التهاب در محل می شود و منجر به کاهش درد در پاشنه می شود.
  • انجام ورزش های مناسب: ورزشهای کششی عضلات ساق و کف پا باعث کاهش درد در ناحیه پاشنه می شود. بهتر است ورزشها در اوایل صبح انجام گیرد و به مدت حداقل 20 ثانیه نگه داشته شود.
  • استفاده از اسپلینت شبانه: جوراب شبانه یا اسپیلنت شبانه باعث کشش دائمی عضلات ساق و کف پا در طول شب می شود که به کاهش درد کمک می کند.
  • استفاده از کفی وکفش مناسب بر اساس اسکن دو بعدی و سه بعدی: همان طور که قبلا اشاره شد یکی از دلایل ایجاد التهاب فاشیای کف پا اختلال ساختاری در پا است که از طریق استفاده از کفی باعث جبران اختلال پا و کاهش فشار بر پاشنه می شود.
  • فیزیوتراپی ( شاک ویو ): یکی از درمانهای التهاب فاشیای کف پایی استفاده از دستگاه هاي shock wave است. در مراکز دکتر فووت از دستگاه shock wave  فوکوس استفاده می شود که بر خلاف دستگاهای شاک ویو معمولی این دستگاه ها امواج خود را به صورت متمرکز به محل التهاب یا تجمع کلسیمی میفرستند. این فرایند تحت گاید سونوگرافی و با دقتی نزدیک به صد در صد انجام میگیرد. این روش غیر تهاجمی به هزاران بیماري که هر روز از درد هاي ناشی از صدمات بافت و التهاب مزمن رنج میکشند کمک میکند تا فعالیت هاي طبیعی روزمره خود مانند راه رفتن، ورزش کردن، سرکار رفتن یا بلند کردن اشیاء را بدون تحمل درد انجام دهند. امواج شاك ویو در واقع امواج مافوق صوت هستند که داراي انرژي بالایی میباشند و از طریق افزایش خون رسانی به بافت صدمه دیده و تاثیرات میکروترومایی موجب تسریع در روند درمان و بهبودي بافت میشوند. امواج شاك ویو در این مرکز براي درمان بیماریهاي ارتوپدي از قبیل خارپاشنه، تاندونیت آشیل و دیر خوش خوردگی و جوش نخوردگی شکستگی هاي استخوان استفاده میشود.
  • داروهای ضد التهاب: در کنار درمانهای فوق مصرف داروهای ضد التهاب مانند Aspirin, ibuprofen و naproxen برای مدت زمانی محدود می تواند باعث کاهش درد شود.
  • کاهش وزن: باعث کاهش اعمال فشار به کف پا و در نتیجه کاهش درد می شود.
مشاوره آنلاین
درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است.ما اینجا هستیم تا به شما در شناخت مشکلات و اختلالات اصلی ترین اندام حرکتی بدن به شما خدمات مشاوره کارشناسان مرکز پاپزشکی را ارائه دهیم.

مشاوره با ما

درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است. در اطلاعات درمانی آگاهی های لازم پیرامون وضعیت فعلی و راه کار های درمان و پیشگیری از بروز مجدد رخداد پاتولوژیک به بیمار آموزش داده شده و خود اوست که نقش محوری را در اصلاح وضعیت خود ایفا می کند.

فروشگاه سلامت نسخه

فروشگاه محصولات سلامت نسخه ارائه دهنده انواع اورتز،پروتز، صندل، کفش و کفی طبی است و متناسب با انواع بیماری ها و اختلالات شناخته شده در پا و مشکلات اسکلتی- عضلانی مربوط به راستای قامت هر فرد شامل انواع کمربند ها، زانو بند و بریسهای طبی است که آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.
noskheh.jpg
آدرس مرکز :<br> تهران،خیابان ملاصدرا<br>ابتدای شیرازی شمالی،<br>شماره 154
آدرس مرکز :
تهران،خیابان ملاصدرا
ابتدای شیرازی شمالی،
شماره 154
ساعات کاری مرکز :<br>  8 صبح تا 8 شب <br>
ساعات کاری مرکز :
8 صبح تا 8 شب