بیماری پای ورزشکار چیست و چگونه درمان میشود؟

No item found! Please make sure that your Instagram User ID and Access Token is correct

بیماری پای ورزشکاران

پای ورزشکار یک نام رایج برای عفونت قارچی پوست است که معمولا بین انگشت پا اتفاق می افتد (البته می تواند در سایر نواحی پا نیز به وجود آید.)  این عفونت قارچی بیشتر در ورزشکاران دیده می شود, بنابراین به این نام " پای ورزشکاران" مشهور است. هرچند که ممکن است در سایر افراد هم دیده شود.

پای ورزشکاران یک عارضه جدی نیست اما گاهی اوقات به سختی درمان می شود, به ویژه اگر فرد مبتلا به دیابت باشد و یا سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشد درمان آن باید جدی تر دنبال شود.

payevarzeshkar.jpg

علائم بیماری پای ورزشکاران

علائم شامل خشکی و احساس خارش در محل آسیب است. بیماران اغلب احساس داغی یا سوزش می کنند و معمولا این عارضه همراه با عفونت قارچی ناخن ایجاد می شود. اگر این مشکل درمان نشود جراحت عفونی می شود و بسیار دردناک خواهد شد.

علل بیماری پای ورزشکاران
 • خیلی از افراد ممکن است روی پوست خود قارچ داشته باشند اما فرد را تحت تاثیر قرار نداده است.
 • شرایطی مثل ترک خوردگی, یا کبودی در پوست باعث می شود که قارچ وارد بدن شود.
 • قارچها در شرایط مرطوب و گرم رشد می کنند که این شرایط معمولا بین انگشتها که رطوبت کافی برای رشد آنها وچود دارند, رشد می کنند. و حتی ممکن است از فردی به فرد دیگر منتقل شود.رایج ترین مکانها برای انتقال آن حمام های عمومی, استخرها و اتاق های تعویض لباس است.
 • تعویض نکردن جورابها به طور منظم می تواند باعث ایجاد قارچ بین انگشتی شود. پس پیش گیری بسیار مهم است. جورابهای انگشت دار بهترین نوع جوراب برای افرادی است که از این عارضه رنج می برند.
 • افرادی که تعریق زیادی در پا دارند بیشتر در معرض این عارضه هستند.

راه کارهای درمانی

درمانهای بسیاری برای ورزشکاران وجود دارد اگرچه بهترین و دائم ترین درمان استفاده از جوراب و کفشهای مناسب و مخصوص است. استفاده از محلولهای و اسپری های ضد قارچ هم می تواند بسیار مفیذ باشند. سایر درمانها شامل:

 • پودرهای ضذ قارچ باید در کفشها و جوراب ها مورد استفاده قرار گیرد.
 • بیماران دیابتی نباید خود سرانه به درمان این گونه عارضه ها بپردازند و باید هرچه سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کنند.
 • جورابهای نخی رطوبت را جذب می کند به همین دلیل بهتر است از جورابهای نخی استفاده کنید.
 • پاها به ویژه بین انگشتان را پس از حمام حتما خشک کنید.
 • جورابها را به طور روزانه تعویض کنید.
 • پیشگیری از پای ورزشکاران بهتر از درمان آن است. پس پاهارا همیشه تمیز, خشک و خنک نگه دارید.باید بعد از هر استحمام پاها و بین انگشتان را خشک کنید استفاده از جورابهای جذاب رطوبت ه ویژه برای افراد ورزشکار و تعویض جوراب پس از هر فعالیت فیزیکی که باعث تعریق پا می شود بسیار ضروری و حائز اهمیت است.
مشاوره آنلاین
درمان به کمک ارایه اطلاعات به بیمار جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است.ما اینجا هستیم تا به شما در شناخت مشکلات و اختلالات اصلی ترین اندام حرکتی بدن به شما خدمات مشاوره کارشناسان مرکز پاپزشکی را ارائه دهیم.

فروشگاه سلامت نسخه

فروشگاه محصولات سلامت نسخه ارائه دهنده انواع اورتز،پروتز، صندل، کفش و کفی طبی است و متناسب با انواع بیماری ها و اختلالات شناخته شده در پا و مشکلات اسکلتی- عضلانی مربوط به راستای قامت هر فرد شامل انواع کمربند ها، زانو بند و بریسهای طبی است که آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.
noskheh.jpg
آدرس مرکز :<br> تهران،خیابان ملاصدرا<br>ابتدای شیرازی شمالی،<br>شماره 154
آدرس مرکز :
تهران،خیابان ملاصدرا
ابتدای شیرازی شمالی،
شماره 154
صندوق الکترونیک<br> info@doctorfoot.ir<br>
صندوق الکترونیک
info@doctorfoot.ir